Bodur Ağaç Aranjmanları

Bodur ağaç ya da minyatür ağaç olarak ifade edilmesine karşın asıl adı bonsai olan ve bir sanat ile yetiştirilen bitkilerin özel görselleri sevdiklerinize hediye edebileceğiniz seçimler arasında yer alıyor. Sevdiklerinizin beğenisini kazanacak ve görenlerin dikkatini çekecek olan bodur ağaç aranjmanları içinde birçok farklı türü görebilirsiniz. Tercihinizi yaparken elbette sevdiklerinizin zevkini de dikkate almanız önerilir. Bunun yanı sıra bonsai bakım teknikleri belli olmasına karşın her yetiştirilen bitkinin istekleri farklıdır. Bu sebepten dolayı hediye olarak satın aldığınız ya da kendiniz için tercih ettiğini bodur ağaçların ne istediğini öğrenmeniz de önemli bir detaydır.

bonsai

Bazı bodur ağaç türleri güneşlenmekten hoşlanırken bazıları ise gölgede ya da yarı gölge bir ortamda bulunmaktan mutlu olurlar. Her daim onların en mutlu oldukları yeri belirlemek önemli olduğu için bu detaya önem vermeniz önerilir.

Bodur Ağaç Bakım Tekniği Nedir?

Bodur ağaçlar ya da bonsailerin bakım tekniği aslında oldukça basittir. Bodur ağaç özelliğini kaybetmesi için yeni filizlerin çimdiklenmesi belli dalların düzenli budanması önerilir. Böylelikle görselliğini kaybetmeden bodur ağacınız yıllar boyu sizin ile kalabilir. Bunun yanı sıra bodur ağaçların her biri küçük saksıdadır. Onların bu alanda sıkıştıklarını düşünerek geniş bir saksıya ya da bahçeye ekmeniz ise ağacınızın aslına dönüş yaparak bodur özelliği kaybetmesine sebep olur. Böylelikle artık minyatür değil büyük bir ağaç edinmiş olursunuz.

  • Add Your Comment