Bonsai Ağacı Çeşitleri

Kendinize uygun olan bonsai ağaçlarını bulabilmek için detaylı bir araştırma yapmanız gerekebilir. Amatör ve profesyonel bonsai yetiştiricileri için farklı bonsai ağacı çeşitleri mevcuttur. Bu bonsai ağaçlarının her birinin bakımı ve görünümü farklıdır. Başlangıç aşamasında genellikle Japon Kızıl Maple tercih edilir. Bu bonsai ağacının tohumlarından verim elde edilebilmesi için geniş bir zamana ihtiyaç duyulur. Bahar ayları ve güz dönemlerinde ağacın yaprakları turuncu bir renk almaya başlar.

bonsai-agaci-cesitleri

Deniz Üzümü

Deniz üzümü olarak adlandırılan bonsai ağacı kıyı çalı ağacıdır. Deniz üzümünün büyük ilgi görmesinin sebebi eşsiz yapraklarıdır. 2 ile 3 cm arasındaki yapraklara düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir. Yapraklar kesildikten ve budama işlemi yapıldıktan sonra kenar kısımlar kırmızı renge bürünür. Bu özel ağaçların bakımı biraz zordur.

Çin Karaağacı

Bir diğer bonsai ağacı çeşidi Çin Karaağacı’dır. Bu tür bonsailer klasik bonsai sevenler için idealdir. Klasik olan bu ağaçlar kapalı ortamlarda ve açık ortamlarda yetiştirilebilecek etkiye sahiptir. Başlangıç için de uygun olan bu bonsai ağaçları bol yaprakları görünüme sahiptir. Ağacın gövde kısımları genellikle 2 cm boyutlarında olur. Boyları ise 18 ile 22 cm arasında değişebilmektedir.

Bu tür bonsai ağaçları aynı zamanda sevdiklerinize de gönderebileceğiniz naif ve anlamlı hediyeler arasında yer almaktadır. Sevdikleriniz mutlu edebilmek için farklı bonsai ağacı çeşitleri arasından sizler de seçim yapabilirsiniz.

  • Add Your Comment