Bonsai Ağacı Siparişi Ver

Bir bitki yetiştirmek özen ve süreklilik ister. Yetiştireceğiniz bitki eğer bonsai olacak ise, daha fazla özen göstermeniz gereklidir. Bonsai ağacı yetiştirmek istiyorsanız ancak vaktiniz yok ise, bonsai ağacı siparişi ver aramaları yaparak hazır yetiştirilmiş bonsailere de sahip olabilirsiniz. Fakat yetiştirmek istiyorsanız tohum şeklinde de bonsai ağaçlarına sahip olabilirsiniz.

Tohum şeklinde bonsai satın aldığınız zaman bonsai yetiştirmeniz daha kolay bir hale gelebilir. Bu sebeple, kendi istediğiniz şekli verebileceğiniz bonsailere online sipariş siteleri üzerinden erişmeyi deneyebilirsiniz.

Satın alacağınız bonsai tohumlarını 10-15 cm’lik bir saksıya koyarak ve steril edilmiş bir toprak kullanarak dikebilirsiniz. Dikim işleminden sonra sulama işlemine de dikkat etmelisiniz. Sulama işlemini yapabilmek için bir püskürtme aparatı kullanabilirsiniz.

bonsai

Bonsai Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Aşırı sulama yaptığınız zaman bonsai ağaçlarının kök kısımlarında bakteri oluşmasına sebep olabilirsiniz. Bu durum zamanla bonsailerin çürümesine sebep olabilir. Doğru şekilde sulama işlemi yaparsanız zaman içerisinde dallar çıkmaya başlayacaktır. Dallar uzamaya başladığı zaman kök kısmına yakın bir şekilde budama işlemi yapmaktan uzak durmalısınız.

Budama işlemi yaparken dalların birbirleriyle kesişmemesine ve birbirleriyle temas etmemesine özen göstermelisiniz. Aynı zamanda bonsai ağacının tek bir zirvesinin olmasına da özen göstermelisiniz.

Filizlenen dalları kopartmadığınız sürece gövde kısmının gelişmeyeceğini de unutmayın. Gövde kısmını biçimlendirebilmek için filizlenen dalları kuru değilken kontrol etmelisiniz. Dilerseniz bitkinize her yıl 1 defa vitamin vermeyi de deneyebilirsiniz.

  • Add Your Comment