Bonsai Ağaçları ile ilgili Bilinmeyenler

Bonsai ağaçlar küçük olan formları ile saksı içinde yer alan ağaçları ifade eder. Bonsai ağaçlar dekorasyonda sıklıkla tercih edilmesinin yanı sıra hediye olarak da gönderim yapılan aranjmanlar arasında yer alıyor. Farklı türlere sahip olan bonsai ağaçlar arasında seçiminizi yaparak kendiniz ya da sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Bonsai Ağaçları Bir Tür müdür?

Bonsai ağaç diye bir tür yoktur. Bonsai ağaçlar gerçek doğada büyük olan ağaçların yetiştirilme koşullarında değişimleri yapılması ve belli başlı tekniklerin uygulanması ile hazırlanır. Yıllar süren bir yetiştirme tecrübesine sahip olan bonsai ağaçlar arasında farklı çeşitlere sahip olan yüzlerce ağacı görmeniz mümkün.

Tekniğini öğrenerek kendiniz de bonsai ağaca sahip olabilirsiniz. İlk deneme de başarılı kolam şansınız düşük olsa da birkaç dene ve uzun zaman sonrasında bonsai ağaç yetiştirmeyi tecrübe edinebilirsiniz. O kadar beklemek istemem diyorsanız bonsai ağaçlar arasında seçimleriniz yaparak anında satın alabilirsiniz.

Bonsai Saksı Değişimine Dikkat Edin

pachira bonsai

Bonsai ağaçlarda en önemli bakım detayı özellikle saksılarıdır. Bonsai ağaçların her daim küçük olan saksılarda olmasının sebebi asıl ağaç formuna geri dönmesinin önüne geçmektir. Bu neden ile bonsai ağaç bakımınızda saksının küçük geldiğini düşünerek fazla büyük bir saksıya yer değişimi yapmanız durumunda minyatür ağacınız büyüyerek asıl olan formuna sahip olabilir. Bu neden ile dikkat etmeniz gereken saksı seçimidir.

  • Add Your Comment