Bonsai Aranjmanları İş Yerine Gönderilir mi?

Bonsai aranjman uygulamaları son derece şık ve oldukça özel olan tasarımlardır. Bu tasarım uygulamalarının hazırlanması ise ciddi emek isteyen bir uğraştır. Sadece emek göstermek elbette yeterli değildir. Aynı zamanda teknik anlamda da tüm bilgilere sahip olup tecrübe edinmiş olmakta tasarımın hayatta geçmesi aşamasında ihtiyaç duyulandır.

bonsai-1

Bonsai tasarım uygulamaları sevdiklerinize her türlü gönderim amacına uygun olarak seçilebilen aranjmanlardır. Bu aranjmanları eve ya da iş yerine hediye olarak gönderebilirsiniz.  Sevdiklerinizin doğum günlerini tebrik etmek, yeni iş ya da iş terfii ile ilgili olarak onları kutlamak içinde bu özel aranjman çalışmasına yer açabilirsiniz. İş yeri gönderimlerinde tek dikkat etmeniz önerilen detay ise bonsai tasarımını seçerken daha normal hatta küçük ebatlara sahip tercihlerin yapılmasıdır. Bu uygulama belli bir felsefe ile doğmuş olsa da tekniksel yaklaşım sonrası uygulama özverili çalışma ile tamamlanabiliyor.

Bonsai Tasarımlarına Nasıl Bakılır?

Bonsai tasarım modelleri farklı e oldukça şık olan detaylara sahiptir. Bonsai aranjman detaylarında yer alan incelikleri farklı etmeniz ve onun bonsai olarak devam etmesi için ise çimdikleme ve budamalara yer açılması gerekir. Bu uygulamaların yanı sıra bonsai tasarımlarının her birinin farklı bir bakım özelliği yer alıyor. Hangi ağaç ya da bitki tohumu ile hazırlandı ise onun özelliklerini taşır. Bu sebep ile bonsai bakımında bitki ya da ağacın özü ile orantılı tercih yapılması gerekir.

  • Add Your Comment