Bonsai Modelleri ve Aranjmanları

Bonsai modelleri farklı seçenekler ile oluşturularak sizlerin beğenisine sunuluyor. Kimi zaman her mevsim yeşil olan iğneli yapraklara sahip çam ağaç çeşitleri ile hazırlanırken kimi zaman hoş kokusunu sunan çiçekleri ile dikkat çeken ağaç cinslerinden hazırlanıyor. Mordan pembeye ya da beyaz uzanan çiçekleri ile dikkatleri üzerine toplayan bonsai aranjman modelleri en dikkat çeken tasarımlar olurken aynı zamanda minik meyvelerini sunmakta olan minyatür ağaçlar da özellikle hediye olarak tercih ediliyor.

Bonsai ağaç modelleri arasında seçim yaparken sevdiklerinizin beğenisine hitap edecek olan tercihe yer açmanız önerilir. Aynı zamanda bonsai ağaçları her ne kadar abartılı bir bakıma ihtiyaç duymasa da özellikle çiçeklenme ve meyve verme dönemlerinde biraz daha ilgi istedikleri de bir gerçektir. Bu sebep ile bu detaylara dikkat ederek sevdiklerinizin de bu bitki ile mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer çok vakit ayıramayacaklar ise onlara her mevsim yeşil yapraklara sahip olan daha az bakıma sahip bonsai ağaçları hediye edebilirsiniz.

Bonsai Ağaçlarının Bakımı

Bonsai ağaçlarının bakım detaylarında sulaması önemli bir detay olup aynı zamanda saksı seçimi de özen gösterilmesi gereken bir unsurdur. Saksı seçiminde büyük ölçüye sahip bir seçime yer verilmesi bonsai ağacın asıl formuna geri dönmesine neden olur. Sulama detayında ise püskürtme özelliğine sahip olan spreyli bir şişe ile işlemin yapılması daha sağlıklı olacaktır.

  • Add Your Comment