Bonsai Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

Bonsai alım işlemine yer açarak ev ya da iş yerinizde dekorasyonunuza katkı sunabilirsiniz. Farklı görselliklerin yer aldığı bu tasarım uygulamaları arasından seçimlerinizi yaparak beğeninize hitap eden seçimleri hemen satın alabilirsiniz. Sadece kendi eviniz ya da iş yeriniz için değil aynı zamanda sevdiklerinize de armağan olarak bu tasarım modellerine yer verme imkânınız bulunuyor.

Bonsai tasarımları arasından seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli olan detay bakım özelliklerine göre tercih yapmadır. Bonsai tasarımına hayat veren bitkinin ya da ağacın bakım özelliklerini önceden öğrenerek alım işleminizi gerçekleştirmeniz faydalı olacaktır. Bu seçimlerde sevdikleriniz için alım yaparken de bakım özelliklerine önem vermeniz önerilir.

Bonsai Tekniğini Nasıl Devam Ettiririm?

Bonsai tasarımına sahip olup bitki ya da ağacın bakım özelliklerini bilmeniz yeterli olmaz. Bu seçimlerde bonsai tekniklerine uygun olan uygulamaların da zaman içinde yapılması ile bonsai tekniğini devam ettirmeniz mümkün olur. Bu teknikler arasında yer alan çimdikleme yeni filizlenen dalların gelişimini engelleyerek bonsai tasarımınızın görüntüsünün bozulmadan devam etmesini sağlar.

Çimdikleme tekniğinin yanı sıra belli zamanlarda budama işlemine de yer açmanız önemlidir. Budama seçimlerinde aşırıya kaçmamanız sadece zarar gören ya da kuruyan dalların alınması önerilir.

Bonsai tasarım uygulamasında iki yılda bir defa saksı değişimine yer açılırken bu değişimde ise sadece bir numara büyük olan saksı seçilmesi önerilir.

  • Add Your Comment