Bonsai Tasarımlarında Saksı Seçimi

Bonsai tasarımları minyatür ağaçlar olarak dikkat çekerken son derece hoş bir görselliğe de sahiptir. Bonsai tasarımlarını sadece kendiniz için değil aynı zamanda sevdiklerinize armağan olarak da satın alabilirsiniz. Farklı bitki ve ağaç fidelerinden yetiştirilebilen bonsai tasarımının tekniğini öğrenerek sizde evinizde bu bitkilere yer açabilir.

kayada bonsai

Bonsai tasarımlarında en önemli detay elbette saksı seçimidir. Saksılar oldukça şık detaylara sahiptir. Bunun ile beraber oldukça ufak olan seçimlerdir. Birçok kişi saksının ağaç için küçük bir seçim olduğunu düşünerek saksı değişimine yer açarlar bu ise bonsai tasarımının özüne dönmesine sebep olur. Bu sebep ile küçük saksılarda yetişmesi ve saksı değişiminde de gene bu detaya yer verilerek sadece bir boy büyük tercihe yer verilmesi önerilir.

Saksı seçimlerinde yeni sezon ile beraber heykel tasarım modelleri yer alıyor. Son derece hoş ve dikkat çeken bu saksıları da bonsai ağaç tasarımınız için tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda hazır olarak satışta bulunan heykel saksılar içindeki bonsai tasarımlarını da satın alabilirsiniz.

Bonsai Bakım Detayları

Bonsai bakımında yetiştirilmiş olan ağaç ya da bitkinin isteklerine uygun olan tercihlere yer açılması gerekir. Bunun yanı sıra bonsai özelliğini yitirmemesi için ise filizlenmelerin çimdiklenmesi ve kuryan dal ve yapraklarında budanması gerekir. budama işleminde mutlaka bağ makası kullanarak bonsai tasarımına zarar vermemeye özen göstermeniz önerilir.

  • Add Your Comment