Bonsailer ile Sevdiklerinizi Şımartın

Bonsai tasarımları minik ağaçlar olarak da biliniyor. Ülkemizde minyatür ağaçlar ya da minik ağaç tasarımları olarak bilinen bonsailer belli teknikler ile oluşturulurlar. Bonsai tasarımları özel teknikler ile hazırlanırken kendinizde bonsai tekniklerini öğrenerek bu uygulamaya yer açabilirsiniz. Fakat uğraştırıcı ve zaman alan bir teknik olduğu için hazır olarak bonsai tasarımına sahip olmanız daha avantaj sağlayacaktır. Sadece kendiniz için değil sevdikleriniz içinde bonsai tasarımlarını satın alarak onları mutlu edebilirsiniz.

bonsai-1

Bakımı oldukça kolay olan bonsai tasarımlarında görüntünün uzun zaman boyunca muhafaza edilmesi için çimdikleme ve budama işlemlerine yer açmanız yeterlidir.

Bonsai Bakım Teknikleri Nelerdir?

Bonsai bakımında bazı tekniklere yer vermeniz minik ağaçlarınızın yıllar boyunca ev ya da iş yerinizin dekorasyonuna katkı sağlamasına destek olacaktır.

Bonsai bakım tekniklerinde yeni yeşererek filizlerin parmak ile çimdiklenmesi önemlidir. Bu sayede ağacınız görselliğini bozmayacak ve güzelliğini koruyacaktır. Çimdikleme tekniğini yerine getirmeniz oldukça önemli olmak ile beraber budama işleminde de belli dönemlerde yer vermeniz önerilir.

Budama işlemine her zaman yer açılmaz. Bu işlem içinde yanlardan uzanan dallar ya da kuruyan dal kesimleri yapılır. İşlemde uygun özelliğe sahip olan budama makasının kullanılması gerekir. Böylelikle istediğiniz şekli de oluşturma şansınız bulunuyor. Bakım teknikleri sadece filizlenme olduğunda ya da budanma zamanında yapılır. Bu sebep ile sürekli bir bakım tekniği yoktur.

  • Add Your Comment