Evinize Pozitif Enerji Katacak 4 Saksı Bitkisi

Evinizde yer alacak olan tüm saksı bitkileri aslında ortama hoş bir enerji kazandırarak pozitif enerjinin elde edilmesine destek olur. Evinizin ambiyansı ile uyum sağlayacak olan birçok farklı çiçek aranjman uygulamasına yer vererek evinizde pozitif enerji oluşturmanız mümkün.

bonsai-2

Ev ortamında kullanıma uygun olduğu kadar alanda pozitif enerji yaratılmasına da destek olan 4 saksı bitkisine aşağıda yer verdik. Sizde bu bitkiler arasından kararınızı vererek ortamda pozitif enerjinin elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Paşa Kılıcı

Kolay bakım özelliğine sahip olmasının yanı sıra salonlarda hoş bir ambiyansında yaratılmasına destek oluyor. Paşa kılıcı az güneş ışığı ya da yapay ışıktan destek alabiliyor. Bu yüzden evinizde ölü alanlarında hareket kazanması için paşa kılıcı çiçeğine yer verebilirsiniz.

  1. Bambular

Bambular ortamdaki havanın temizlenmesine destek olurken muhteşem yeşil renk tonu ile de son derece hoş bir ambiyansın yaratılmasına destek olur. Şans ve bereketi getirdiğine de inanılan bambu dalları su içinde bulundukları için sadece suyunun belli zamanlarda değişiminin yapılması gerekli olan bir bitkidir.

  1. Barış Çiçeği

Kolay bakıma sahip olması ile bilinen bariş çiçeği yelken çiçeği olarak da bilinir. Beyaz yaprak çiçekleri ile bilinen bitkiye evinizde yer vererek pozitif enerjiyi kazanabilirsiniz.

  1. Sukulentler

Küçük alanlarda doğanın pozitif enerjisi için sukulent bitkisinden yararlanmanız mümkün.

  • Add Your Comment