Güneş Tutkunu Bonsai: Akasya

Bilindiği gibi pek çok farklı bonsai çeşidi bulunuyor. Bunların arasında gerek görünümü gerekse ihtiyaçları bakımından bazı türlerin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bu türlerden biri de akasya yani robinia türüdür. Son yıllarda bonsai siparişi verenlerin de sıklıkla tercih ettiği bu tür sıcağı çok seviyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Tam bir güneş tutkunu olan akasya işyerlerinden evlere tüm yaşam alanlarında hayat bulabiliyor.

Çiçek Açabilen Akasya Bonsailer

Pek çok yerde mimoza ismiyle de anılan akasya bonsai çeşitlerine onlinebonsai gönderdiyerek kolaylıkla sahip olmak mümkün. Özellikle sıcak kentlerde yaşayanlar sıcaktan kaynaklı olarak bitki yetiştiremediğinden şikayet edenler bu özel bitkiye hemen sahip olabilir. Akasya bonsaileri özel kılan sadece sıcağı çok seviyor olmaları değil. Aynı zamanda tohum verdiklerinde çiçek açabiliyorlar.

pachira bonsai

pachira bonsai

Bodur ağaç görünümüne bir de muhteşem güzellikte çiçek görünümleri eklendiğinde ortaya seyrine doyum olmayan bir bitki çıkıyor. Sulama bakımından yapılması gereke takip sadece toprağının kuruyup kurumadığı oluyor. Kuruyan toprağı sulama ya da spreye su püskürtme yöntemi ile ıslatmak yani nemlendirmek kafi!

Akasya Bonsai Fiyatı Nedir?

Yaprakları da sulanabilen akasya bonsai çeşitleri sevdikleriniz için harika bir hediye seçeneği olabilir. Yakınlarınızı bu özel bitkiye hediye ederek şaşırtmak isterseniz, bütçenizi zorlamanız gerekmediğini de bilmenizde fayda var. Gayet düşük rakamlarla ödeme yapabilir ve bu muhteşem bonsai türüne hem siz sahip olabilirsiniz, hem de sevdiklerinize gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Add Your Comment