Kişiye Özel Aranjman Seçiminde Minyatür Ağaçlar

Sevdiklerimize özel günlerde onların mutluluklarına ortak olmak ya da onları hatırladığınızı ve sevginizi ifade etmek için hediye seçeneklerine yer açabilirsiniz. Çiçek aranjman uygulamaları ise bu tercihlerin başında yer alıyor. Her ne kadar çiçek aranjmanı denilince kadınlar akla gelse de günümüzde erkeklere de özel günlerde tebrik için çiçek hediyesi sıklıkla tercih edilir oldu. Bu sebep ile cinsiyet, yaş ya da sıfat kavramları arasında sıkışmadan tüm sevdikleriniz için çiçek aranjman uygulamalarına yer açabilirsiniz. Özellikle sevdiklerinize farklı bir hediye tercihine yer açmak istiyorsanız minyatür ağaçlar tam aradığınız özelliği taşıyan tasarımlardır.

zelkova bonsai

Farklı tasarım çeşitlerine sahip olan minyatür ağaçlar farklı türdeki bitkiler ve ağaçlardan yaratılıyor. Bonsai sanatı ile birleşerek tasarlanan bu uygulamalar bonsai olarak satılmakta olup halk arasında minyatür ağaçlar ya da bodur ağaçlar olarak da anılmaktadır.

Minyatür Ağaç Çeşitleri Nelerdir?

Minyatür, bodur ağaç ya da bonsai olarak satın alabileceğiniz bu tasarımlar her türde ağaç için yapılabiliyor. Meyve veren, çiçekli ya da iğne yapraklı olan tüm ağaç çeşitleri ile yaratılabilen bonsailer aynı zamanda bazı çiçek bitkileri ile de yapılabilmektedir. Bu yüzden geniş bir liste sizi bekliyor. Seçiminizi yaparken sevdiklerinizin beğeneceği ve bakımını da kolaylıkla yapabilecekleri tercihe yönelmeniz tavsiye edilir. Bu tasarım uygulamalarında kişiye özel olarak sunulan uygulama modellerinden de tercihinizi yaparak sevdiklerinizi şımartabilirsiniz.

  • Add Your Comment