Sevdiklerimiz için Bonsai Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Minyatür ağaç olarak ülkemizde bilinen bonsai ağaçlar son derece farklı olan görselleri ile dikkat çeken özel çalışmalardır. Beli teknik detayları ile uzun vadede hazırlanan bonsai tasarım uygulamalarının devamlılığını sağlanması içinde bakım detaylarına uygun olan çalışmalara yer verilmesi gerekir.

Sevdiklerimiz için bonsai satın alırken birçok farklı detaya dikkat etmemiz gerekebilir. Bu gerekenler içinde onların iş yerlerinin ay da evlerinin bonsai ağacının isteklerine hitap eden bir seçime sahip olup olmadığına önem vermeniz gerekir. Aynı zamanda bonsai tasarımının alımı öncesinde yapraklı, meyve veren, çiçeklenen ya da iğne yapraklı olan ağaç seçimleri arasından tercihinizi yaparak buna göre siparişinizi gerçekleştirmeniz önerilir.

Bonsai Saksı Değişimi

Bonsai tasarımları minyatür ağaç görseli ile hayranlık uyandıran özel ürünlerdir. Farklı uygulama seçimlerine sahip olan ve belli teknikler ile hazırlanan aranjman çalışmaları içinden seçimlerinizi yaparken beğeninize ya da bakımına yer açabileceğiniz tercihlere yönelmeniz önerilir.

Bonsai bakımının da en önemli ayrıntı ise saksı seçimidir. İlk alım işleminde saksının küçük geldiğini düşünebilirsiniz. Fakat bonsai tasarımının hayatta geçişinde tekniğin uygulanarak bonsainin açığa çıkması için bu ebatlarda saksı kullanılır. Herhangi bir şekilde bonsai ağacının toprağa ekilmesi ya da çok büyük saksıya ekilmesi durumunda ise ağaç özelliklerini geri kazanarak kısa sürede serpilerek gelişim gösterecek ve minyatür ağaç özelliğini kaybedecektir.

  • Add Your Comment