Zelkova Bonsai Siparişi Ver

Zelkova bonsailer son yıllarda büyük bir ilgi görmeye başlayan bonsai çeşitleri arasında yer almaktadır. Sevdiklerinize zelkova bonsaileri hediye ederek sizler de onların mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Zelkova bonsai siparişi ver aramaları yaparak zelkova bonsailerin istediğiniz kişiye ve adrese teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Zelkova bonsailer serin ancak güneş alan yerlerde konumlandırılması gereken bitkilerdir. Özellikle Mayıs ve Haziran aylarında dış mekanlara koyulması daha sağlıklı bir şekilde yetiştirilebilmeleri açısından önemlidir. Dış mekanlara koyulan zelkova bonsailerinin yapraklarının da dökülmesi engellenmiş olur.

zelkova-bonsai

İç ve Dış Mekan Bonsaileri için Bakım

Dış mekanlara uyum sağlayabilen bu bonsailer son derece dayanıklı olan bitkilerdir. Sulama işlemleri ise iç ve dış mekanda yetiştirilen bonsailer için farklı şekillerde yapılabilmektedir. İç mekanlarda yetiştirilecek olan bonsailerin hafif nemli topraklara sahip olması gerekir. Toprağı sürekli olarak kontrol altında tutmanız bonsailerin daha sağlıklı yetişebilmesi için son derece önemli bir noktadır.

Sıcak havalarda dış mekanlarda yetiştirilen bonsailerin daha sık sulanması gerekebilir. Haftada 1 defa sulama yapmak bu tür dönemlerde yeterli olabilmektedir. Ancak yine de toprağı el ile kontrol etmeli ve duruma göre uygun şekilde sulama yapmalısınız. Yaprak dökümünden sonra ise besini kesmelisiniz.

Sevdiklerinize özel günlerde de hediye edebileceğiniz zelkova bonsailer, kolay yetiştirilebilen özel bitkiler arasındadır. Tüm özel günlere uygun olan zelkova bonsaileri sipariş ederek sevdikleriniz mutlu etmeyi başarabilirsiniz.

  • Add Your Comment